W tym miejscu znajdą Państwo zbiór dokumentacji zdjęciowej w wykonaniu najzwyklejszych “PARTACZY”, którzy nie szanują materiału zazwyczaj, im powierzonego przez Inwestora.

Osoby te proponują swoje usługi w dosyć atrakcyjnych cenach odbiegających od cen rynkowych, choć i to nie jest regułą. Ci pseudo wykonawcy zatrudniają ludzi z łapanki w tym także najemników z poza granic Polski, z którymi ciężko jest się porozumieć. Wszyscy razem wzięci nie posiadają podstawowej wiedzy z zakresu systemów suchej zabudowy, co prowadzi do popełniania karygodnych błędów oraz zniżenia materiału. Niniejsze błędy są ukrywane i dają o sobie znać po pewnym czasie a wtedy koszty naprawy takiego poddasza są niestety bardzo duże.

Zapewne nie wyeliminujemy tego procederu, bardziej nam zależy na uświadomieniu jak powinny wyglądać prawidłowo poszczególne prace, które my rzetelnie wykonujemy w przypadku prac związanych z zabudową i ociepleniem poddasza w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie.

Zbiór zdjęć zawiera błędnie wykonane sufity podwieszane lub karygodny obraz prac i prób w zakresie wykonania zabudowy poddasza. Niestety wielu wykonawców podejmuje się wyżej wspomnianych prac związanych z suchą zabudową, bez posiadania odpowiedniej wiedzy a to niestety stwarza również poważne zagrożenie.

Wybór wykonawcy jest bardzo istotny, często niska bardzo atrakcyjna cena wykonania usługi prowadzi do zniszczenia materiału a także stworzenia zagrożenia życia dla osób, które będą przebywały w pomieszczeniu. Zatem warto zastanowić się kilka razy przed dokonaniem wyboru właściwego wykonawcy.

Zanim powierzysz swoje poddasze wykonawcy, zweryfikuj ile poddaszy wykonał wcześniej, ile w skali roku? Bo jeśli wykonuje łazienki a jedno poddasze w roku – to lepiej niech skupi się na łazienkach, podobnie jest z wykonawcami od ocieplenia elewacji, którzy na zimę szukają zleceń w środku na przeczekanie zimy.

Szukaj wykonawcy, który specjalizuje się stricte w suchej zabudowie a nie oferuje usługi od A do Z tj. np. układanie płytek, hydraulika, elektryka i szereg innych prac w swoim wachlarzu usług.

Zapewne w Twoim miejscu pracy również jest podział na komórki organizacyjne w których pracownicy nie wykonujesz prac od A do Z, tylko każdy pracownik jest specjalistą na swoim stanowisku i nie pracuje dzień w księgowości a drugi dzień w dziale logistyki.

Podstawowe zasady, które ograniczą ryzyko:

  • Jeśli jest możliwość zobacz ostatnią zakończoną realizację danego wykonawcy
  • Zweryfikuj portfolio wykonawcy (ostatnia inwestycja), często pseudo wykonawcy kradną zdjęcia innym rzetelnym wykonawcom! i zamieszczają je w sieci na swoich stronach lub Fanpagach
  • sprawdź opinie, porozmawiaj z poprzednim inwestorem, jeśli jest taka możliwość na temat wykonawcy
  • porównaj prace na bieżącej inwestycji potencjalnego wykonawcy z poniższymi zdjęciami, które stanowią przestrogę jak nie powinny wyglądać poszczególne prace w zakresie wykonania zabudowy poddasza, ocieplenia poddasza czy wykonania sufitów podwieszanych.

Powierzaj konkretne prace osobom wyspecjalizowanym! Gdy, ktoś jest od wszystkiego to znaczy, że jest do niczego a efekt może być taki jak w poniżej galerii.


Poniżej widoczne pęknięcie powstałe na wykonanym suficie podwieszanym, całe szczęście tylko pęknięcie, ponieważ mogło to runąć na głowę. Kto zawinił?

Wykonawca stosując nieodpowiednie mocowanie konstrukcji do stropu często również za krótkie. Niestety jest to powszechne…

Na skutek źle wykonanej konstrukcji i takie sytuacje można zastać

upadek zabudowy
sufit upadek

Nowa technologia mocowania… konstrukcji przy dachu wiązarowym


Konstrukcja krzyżowa w wydaniu jakiegoś pseudo fachowca


Wieszaki do poddasza w nowej technologii…

Zabudowa okna…


Poddasza w wykonaniu kilku magików, nie ma co tu naprawiać tylko wszystko należy zerwać i wykonać od początku. Tak to była ta atrakcyjna cena wykonania. Teraz dojdą koszty zerwania i ponownego wykonania od podstaw.

error: Content is protected !!