Realizacja z cyklu “Poddasze na lata” – ocieplenie poddasza Konstancin Jeziorna wraz z zabudową poddasza do poziomu Quality Level 4. Projekt domu to nowoczesna stodoła z dachem bez okapu, dach dwuspadowy pokryty blachą na rąbek i 12 okien połaciowych (dachowych)

Płyty izolacyjne Steico z włókien drzewnych

Pierwsza izolacja termiczna dachu jaką zastosowano to płyty izolacyjne Steico, które są zamontowane na krokwiowo. Płyty Steico to płyta izolacyjna z włókien drzewnych. Wysoka gęstość płyty izolacyjnej (ok. 270 kg/m3) wpływa na ochronę przed przegrzewaniem budynku podczas letnich upałów. Daje również ochronę dźwiękową w ulewne deszcze czy burze. Będa dużo mniej słyszalne szczególnie przy zastosowaniu blachy, jako pokrycie docelowe dachu. Płyty Steico są z naturalnych włókien drzewnych, dzięki temu są otwarte dyfuzyjnie. Płyta odprowadza wilgoć z budynku, pozwala również na swobodne jej wyjście, dzięki temu izolacja pozostaje cały czas sucha i nie traci właściwości.

Płyty Steico to doskonała alternatywna dla deskowania i papy, dzięki nim jest możliwość uniknięcia stosowania pustki wentylacyjnej tzw. dylatacji, która kosztowna.

JEŚLI POSZUKUJESZ PROFESJONALNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO WYKONAWCY, KTÓRY WYKONA OCIEPLENIE i ZABUDOWĘ PODDASZA DOMU Z ZASTOSOWANIEM DOBREJ JAKOŚCI MATERIAŁÓW
ZAPRASZAM DO KONTAKTU: 576 935 495
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZA OFERTĄ I ZAKRESEM USŁUG

Docelowa izolacja dachu jaka została zastosowana to naturalny produkt pozyskany ze skały a jest nim wełna skalna firmy ROCKWOOL. Jak każda wełna czy to skalna czy mineralna pozyskana ze szła posiada klasę niepalności A w przeciwieństwie do innych produktów tj. Piana PUR czy celuloza, które nie są w pełni niepalnymi produktami. Klasę niepalności zawsze można odnaleść w karcie produktu.

Zastosowano między krokwie ROCKWOOL TOPROCK PREMIUM o grubości 20 cm a w drugiej warstwie na krokwiowo ułożono maty ROCKWOOL SUPERROCK PREMIUM o grubości 10 cm oraz w pokojach dziecięcych zastosowano na drugą warstwę wełnę Knauf.

Poniżej przedstawiamy filmy podczas prac z ocieplenia i zabudowy poddasza a także innych projektów.

Ocieplenie poddasza Konstancin

Zabudowa poddasza została wykonana w oparciu o system Rigips 4.70.04 i materiały firmy Rigips. Zastosowano wieszaki do poddaszy typu grzybek, który zapewnia odpowiednią sztywność i nośność konstrukcji jednopoziomowej.

W dalszej kolejności została ułożona wełna skalna Rockwool (nie mylić z upychaniem!) a przedstawia się to w taki sposób:

Badanie kamerą termowizyjną poddasza

Gdy wełna skalna została ułożona poddasze zostało sprawdzone kamerą termowizyjną w obecności inwestora. Wynik bezbłędny potwierdzający dobrze zaizolowane poddasze.

W przeciwieństwie do innych my się kamer nie boimy, gdyż za każdym razem prace są wykonywane jakbyśmy to poddasze wykonywali dla siebie!

Następnie została wyklejona folia paroizolacyjna a potem do wykonanej konstrukcji przykręcono płyty karton gips również firmy Rigips. W pomieszczeniach suchych zastosowano zwykłe płyty białe w pomieszczeniach mokrych zielone typu hydro.

Na poddaszu przewidziano wpuszczane oświetlenie w sufit podwieszany. Nad sufitem jest warstwa izolacji, więc przygotowano specjalne szczelne skrzynki, aby zapewnić miejsce dla oświetlenia oraz zapewnić ciągłość paroizolacji. Jest to jedyny i odpowiedni sposób na montaż oświetlenia, każdy inny jest błędny, który powoduje przerwanie paroizolacyjności poddasza. W miejscach gdzie przewidziano cięższy rodzaj oświetlenia wykonano wzmocnienia.

Ponadto na życzenie inwestorów, zamontowaliśmy również haki pod huśtawki / gniazda w pokojach dziecięcych. To już nie pierwszy raz, gdy stosujemy takie rozwiązania.

Przy płytowaniu poddasza równolegle odbywa się również szpachlowanie poddasza oraz łączeń płyt karton gips. W tym konkretnym przypadku będzie miało miejsce cało powierzchniowe szpachlowanie do poziomu Quality level 4. Do cało powierzchniowego szpachlowania poddasza używamy agregatu marki Graco Mark VII.

I zdjęcia z finalnej zabudowy poddasza

error: Content is protected !!